O MOJEJ FOTOGRAFII ŚLUBNEJ

Reportaż ślubny to bardzo ważna opowieść. Historia o Parze Młodej, rodzicach, gościach, o wyjątkowej uroczystości, która zawiera w sobie wachlarz emocji począwszy od zdenerwowania, przez łzy, radość i ekscytację, po niebywałą radość.

Od lat dokumentuje poczynania aktorów, muzyków, artystów. To bardzo wymagający, ale i piękny rodzaj fotografii. Właśnie tam nauczyłem się jak istotne są momenty i rysujące się na twarzach emocje. Jak ważna jest umiejętność  uchwycenia wyjątkowego kadru, ekspresji, gry świateł i cieni. Regularnie uczestniczę w profesjonalnych szkoleniach fotograficznych (np. Akademia ślubna Nikona, World Wide Wedding Photos Masterclass czy też warsztaty ślubne podczas Focus On Imaging w Birmingham – Anglia), poszerzam swoją wiedzę i kierowany ambicją zdobywam kolejne szlify swoich umiejętności.

Moje reportaże ślubne najczęściej powstają w Polsce, jednak fotografuję równie często za granicą. Scenerią sesji ślubnych były już: polski „Hogwart”- pałac w Mosznej na południu Polski, nadbałtyckie plaże i mazurskie posiadłości otoczone krystalicznymi jeziorami. Nowożeńcy uwiecznieni zostali także na romantycznym tle mostu Karola w Pradze. Patrzyli sobie głęboko w oczy przy fontannie Di Trevi w Rzymie. Zachwycali się pięknem plaży w hiszpańskim Benidormie. Spoglądali pełni zachwytu na historyczne mosty w Budapeszcie.

Posiadam legitymację uprawniającą mnie do fotografowania uroczystości liturgicznych. Szanując rangę uroczystości jak i jej uczestników pojawiam się ubrany stosownie do wydarzenia. Każdy reportaż tworzę przy pomocy minimum dwóch aparatów i obiektywów z profesjonalnej linii marki Nikon.

Wybierając fotografa, który ma udokumentować tak ważny dla Państwa dzień, należy pamiętać o kilku bardzo ważnych aspektach. Warto mieć świadomość, że w dniu uroczystości ślubnej, nie ma możliwości powtórzenia scen. To niezmiernie istotny fakt, gdyż takie momenty jak przysięga, błogosławieństwo czy pierwszy taniec mają miejsce tylko raz. Warto wybrać fotografa, który posiada zarówno profesjonalny sprzęt fotograficzny jak i stosowne doświadczenie. Oczywiście warto też zwrócić uwagę na odpowiadający Państwu styl fotografowania.

Często poruszany jest koszt reportażu ślubnego. Doskonale rozumiem, że koszty mają znaczenie. Jeszcze większe znaczenie ma jednak doświadczenie fotografa, znajomość poszczególnych etapów uroczystości oraz profesjonalna linia (jak i ilość) sprzętu fotograficznego, którego parametry mają ogromny wpływ na finalne zdjęcia. Na koszt reportażu ślubnego składa się: praca fotografa w dniu uroczystości (oraz opcjonalnie w dniu pleneru ślubnego), „wywołanie” wybranych przez Parę Młodą zdjęć z cyfrowego negatywu oraz ich dalsza edycja (kilka dni roboczych), stworzenie galerii online, projekt fotoalbumów (i ewentualne poprawki), druk albumów. Należy także pamiętać o kosztownej amortyzacji sprzętu fotograficznego oraz aktualizacjach oprogramowania do edycji zdjęć.

Zapraszam do galerii Portfolio, w której zobaczyć można reportaże z uroczystości, pleneru ślubnego, projekty albumów oraz pełną ofertę ślubną.  Następnie zachęcam do kontaktu osobistego, telefonicznego lub email. Istnieje możliwość obejrzenia przykładowych fotoalbumów, płyt DVD podczas niezobowiązującego spotkania.

 

(Odwiedzono127 times, 1 visits today)